Podsumowanie obozu i kolonii „Białogóra 2023”

Szanowni Państwo, drogie harcerki, harcerze i zuchy!

Już prawie dwa tygodnie temu w dniu 23.07.2023 r., pełni wrażeń i przygód dojechaliśmy do Wrocławia, gdzie zakończył się nasz obóz harcerski i kolonia zuchowa Wrocławskiego Szczepu Harcerskiego „347” – „Białogóra 2023”.

Były to niezapomniane dwa tygodnie, spędzone wspólnie na zuchowych i harcerskich przygodach, zabawach, zajęciach na „łonie natury”. Całą Kadrą obozu i kolonii mamy nadzieję, że dzieci wróciły zadowolone, a wspomnienia i przygody pozostaną zapamiętane na długo.

Na początku chciałbym podziękować całej Kadrze i Młodszej Kadrze. Michale, Asiu, Mateuszu D., Kubo, Kacprze i Kasiu oraz Dominiko, Janku, Julko, Nulo, Fabianie, Mateuszu W., Maćku, Mateuszu S. i Andrzeju bez waszej ciężkiej pracy, zaangażowania, służby, cierpliwości i poświęceniu wielu godzin na przygotowania i realizację programu, nie byłoby to wszystko możliwe.

Dziękuję również wszystkim 60 uczestniczkom i uczestnikom obozu i kolonii. Za stworzenie super atmosfery, zaangażowanie i uśmiech. Liczymy na to, że zawarte przyjaźnie na obozie i wspólne przygody będziecie jeszcze długo wspominać.

Podziękowania należą się również Państwu – Rodzicom, za uczestnictwo w spotkaniach przedobozowych i przedkolonijnych, sprostanie wszystkim wymogom formalnym, pomoc w pakowaniu się i przygotowywaniu rzeczy, wsparcie dzieci oraz liczną aktywność i obserwację naszych obozowych i kolonijnych relacji. Przekazujemy jeszcze link do albumu Google z większą ilością zdjęć – https://photos.app.goo.gl/Z9vrAG1A7p6WtVjW8.

Kilka spraw różnych:

  1. Informujemy, że do końca wakacji zbiórki zuchowe i harcerskie są zawieszone. Pierwszą naszą aktywnością będzie uczestnictwo w obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 01.09.2023 r. Szczegóły zostaną przekazane w późniejszym terminie.
  2. Rok zuchowy i harcerski 2023/2024 planujemy rozpocząć od wspólnego biwaku szczepu. Planowany termin to 15-17.09.2023 r. Miejsce, koszt i listę rzeczy do zabrania przekażemy w późniejszym terminie.
  3. Od II połowy września, po oficjalnym szczepowym rozpoczęciu roku, planujemy wznowić cotygodniowe zbiórki. Termin i godzina (piątki, 17:00-20:00) zbiórek harcerskich (dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej) i zbiórek starszo harcerskich (młodzież z klas 7-8 szkoły podstawowej i 1 klasy szkoły średniej) pozostają bez zmian. Termin i godzinę zbiórek zuchowych (dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej) i zbiórek wędrowniczych (młodzież od 2 klasy szkoły średniej) podamy na początku września, jak kadra pozna swoje plany zajęć lekcyjnych i dodatkowych.

Z harcerskim i zuchowym pozdrowieniem:

„CZUWAJ” i „CZUJ”

hm. Jakub Wolski HR