POMOC DLA OBYWATELI UKRAINY

Rada Osiedla Oporów i Wrocławski Szczep Harcerski „347” uczestniczą w akcji pomocy dla Ukrainy. W najbliższy poniedziałek 28.02.2022 r. oraz czwartek 03.03.2022 r. od godziny 17:00 do 20:00 będziemy przyjmować od Mieszkańców pomoc rzeczową w siedzibie Rady Osiedla Oporów przy ul. Wiejskiej 2/4. Będziemy wdzięczni za Państwa pomoc. Pamiętajcie jednak, że została ściśle określona lista rzeczy potrzebnych i są to:

  • żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy itd.)
  • śpiwory oraz koce
  • środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe)
  • świece
  • baterie
  • zapalniczki
  • apteczki

Uczulamy, że potrzebne są wyłącznie rzeczy z powyższej listy. Inne nie będą przyjmowane.

Dary można deponować także w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 9 przy ul. Solskiego 13 między 8:00-15:00. Do Państwa dyspozycji jest również życzliwa obsługa Pierogarni Kubiel przy ul. Solskiego 28. Można tam przekazać dary między 10:00 a 18:00.

Jeśli chcecie Państwo przekazać wsparcie finansowe – jest taka możliwość. Organizatorem zbiórki jest Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Świętej Jadwigi. Uruchomiła ona konto bankowe, na które można wpłacać środki – będą one przeznaczone na zakup żywności już w Ukrainie. 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504 dopisek “Pomoc dla Ukrainy”.

Wspierajmy słowem i gestem. Jeśli nie macie możliwości inaczej – każdemu taksówkarzowi, kelnerowi, kasjerowi, budowlańcowi – a jest Ich z nami bardzo dużo – podarujcie uśmiech i dobre słowo. To jest dla Nich dzisiaj bardzo ważne.