Spotkanie 347 WDHiHL “Ignsi” z pisarzem wspomnień polskich lotników w bitwie o Anlglię

Czuwaj!

17.11.2017 r. na cyklicznie odbywającej się piątkowej zbiórce harcerzy odwiedził naszą drużynę  Pan Grzegorz Sojda. Jest on Pisarzem, który opisuje dzieje Polskich lotników z II wojny światowej. Spotkanie to było w ramach konkursu “Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Pan Grzegorz miał rzutnik, na którym pokazywał nam zdjęcia lotników i książek opisując je. Pokazał nam również grób zapomnianego lotnika, który wraz z żoną restaurowali i którym się opiekują. Mogliśmy obejrzeć książki, które Pan Grzegorz napisał i porozmawiać o nich. Chłopacy zainteresowali się budową samolotów i uzbrojeniem. Pan Grzegorz prowadzi również stronę internetową Niebieska eskadra. Na końcu zbiórki Pan Grzegorz podpisał swoją książkę pt. Cyrk Skalskiego, która będzie piękną pamiątką tego spotkania.

Podziękowania kierujemy do:

  • Panu Grzegorzowi Sojdzie za przyjście do nas na zbiórkę
  • Harcerzom i ich rodzicom zaangażowanym w akcji,

Zdjęcia an naszym fanpage: 347 WDHiHL “Ignis”