Podsumowanie obozu i kolonii „Lgiń 2022”

Szanowni Państwo, drogie harcerki, harcerze i zuchy!

W niedzielę o 14:30 szczęśliwi, pełni wrażeń i przygód dojechaliśmy do Wrocławia, gdzie zakończył się nasz obóz harcerski i kolonia zuchowa Wrocławskiego Szczepu Harcerskiego „347” – „Lgiń 2022”.

Były to niezapomniane dwa tygodnie, spędzone wspólnie na zuchowych i harcerskich przygodach, zabawach, zajęciach na „łonie natury”. Całą Kadrą obozu i kolonii mamy nadzieję, że dzieci wróciły zadowolone, a wspomnienia i przygody pozostaną zapamiętane na długo.

Na początku chciałbym podziękować całej Kadrze i Młodszej Kadrze. Michale, Asiu, Mateuszu, Kubo, Kacprze i Kasiu oraz Julko, Maćku, Dominiko i Haniu, bez waszej ciężkiej pracy, zaangażowania, służby, cierpliwości i poświęceniu wielu godzin na przygotowania i realizację programu, nie byłoby to wszystko możliwe. Bardzo się cieszę, że po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19 udało nam się wrócić do tradycji naszego szczepu i zorganizować wakacyjny wypoczynek.

Dziękuję również wszystkim uczestniczkom i uczestnikom obozu i kolonii. Za stworzenie super atmosfery, harcerskie i zuchowe zachowanie, zaangażowanie i uśmiech. Liczymy na to, że zawarte przyjaźnie na obozie i wspólne przygody będziecie jeszcze długo wspominać.

Podziękowania należą się również Państwu – Rodzicom, za współpracę, uczestnictwo w spotkaniach przedobozowych i przedkolonijnych, sprostanie wszystkim wymogom formalnym, pomoc w pakowaniu się i przygotowywaniu rzeczy, wsparcie dzieci oraz liczną aktywność i obserwację naszych obozowych i kolonijnych relacji. W przeciągu kilku dni, dodamy jeszcze brakujące zdjęcia obozowe i kolonijne na Facebooka szczepu, jak tylko zgramy je z aparatu.

Kilka spraw różnych:

  1. Jeżeli znaleźli Państwo u swoich dzieci jakąś rzecz, która nie należy do dziecka, prosimy o maila z opisem i zdjęciem rzeczy. Prosimy również o informację w odwrotnej sytuacji, gdy jakieś dziecko coś zgubiło. Będziemy czekać na maila do końca tygodnia. W przyszłym tygodniu wyślemy zbiorczą wiadomość.
  2. Informujemy, że do końca wakacji zbiórki zuchowe i harcerskie są zawieszone. Pierwszą naszą aktywnością będzie uczestnictwo w obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 01.09.2022 r. Szczegóły zostaną przekazane w późniejszym terminie.
  3. Rok zuchowy i harcerski 2022/2023 planujemy rozpocząć od wspólnego biwaku szczepu. Planowany termin to 16-18.09.2022 r. Miejsce, koszt i listę rzeczy do zabrania przekażemy w późniejszym terminie.
  4. Od II połowy września, po oficjalnym szczepowym rozpoczęciu roku, planujemy wznowić cotygodniowe zbiórki. Termin i godzina (piątki, 17:00-20:00) zbiórek harcerskich (dzieci 10-12 lat) i zbiórek starszoharcerskich (dzieci 13-16 lat) pozostają bez zmian. Termin i godzinę zbiórek zuchowych (dzieci 6-9 lat) podamy bliżej września, jak kadra pozna swoje plany zajęć lekcyjnych i dodatkowych. W tym roku planujemy założyć drużynę wędrowniczą (młodzież 17 i więcej lat). Termin i godzinę zbiórek również podamy we wrześniu.

Z harcerskim i zuchowym pozdrowieniem:

„CZUWAJ” i „CZUJ”

hm. Jakub Wolski HR