Relacja ze zbiórki

Na dzisiejszej zbiórce Płomienie💛🧡❤️ dołączyły do zbiórki Zielonego Płomienia🖤💚💙 o tematyce Dnia Wody 💦oraz Światowego Dnia Zespołu Downa.

Na początku harcerki i harcerze zrobili plakaty na temat dzisiejszego świata, czyli Dnia Wody💦.

Następnie zaprezentowali je przed wszystkimi oraz o nich rozmawiali.

Kolejnym punktem zbiórki było oglądanie 2 pierwszych odcinków programu „Downe The Road”. Harcerki i harcerze poznali w ten sposób punkt widzenia osób z zespołem Downa oraz wyciągnęli wnioski podczas oglądania jak i rozmowy.

Pierwszy wnioskiem jest to, że nie wolno się naśmiewać z osób z różnymi zaburzeniami.

Drugim wnioskiem jest to, że w grupie da się rozwiązać nawet najtrudniejszy problem.

Wszystkim harcerkom i harcerzom zbiórka się podobała, a w szczególności oglądanie „Downe The Road”.

Najczęściej zadawanymi pytaniami po zbiórce do Drużynowego Zielonego Płomienia Macieja Dąsala było: „Czy możemy zrobić kolejną taką zbiórkę?” oraz „Druhu, możemy więcej zbiórek z Wami?”.

A oto kilka słów od Drużynowego:
„Cieszę się bardzo, że zbiórka podobała się zarówno starszym oraz młodszym. Daje mi to satysfakcję z pełnionej funkcji oraz z tego, że mogę współpracować z tak wspaniałymi harcerkami i harcerzami. Jeżeli wszystko się powiedzie, chciałbym zrobić kolejną taką lub podobną zbiórkę, ponieważ pokazuje dużo aspektów, z którymi borykają się osoby z zespołem oraz innymi zaburzeniami.”

Maciej Dąsal