ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA BABCI I DZIADKA – WSPOMAGAMY DPS!

Szanowni Państwo!

Rady Osiedli Klecina i Oporów oraz Towarzystwo Przyjaciół Oporowa ruszają z akcją „Świąteczna paczka dla Babci i Dziadka – wspomagamy DPS!”.

Celem akcji jest wsparcie naszej lokalnej placówki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25. Przebywający tam pensjonariusze, w wyniku pandemii COVID-19 od marca 2020 roku są odcięci od świata zewnętrznego, a rodziny nie mają możliwości odwiedzin bliskich. Taki stan wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie psychiczne oraz wzmaga społeczne wykluczenie. Chcemy wesprzeć podopiecznych DPSu w tych trudnych chwilach i sprawić, żeby nie czuli się samotni, spowodować więcej uśmiechu na ich twarzach 🙂

Akcja pomocowa dla DPSu składa się z dwóch części. Pierwsza to przygotowanie spersonalizowanych kartek z życzeniami dla podopiecznych. Osoby chętne do wykonania kartek świątecznych będą mogły wybrać imię oraz numer pokoju pensjonariusza, aby swoje życzenia móc je w pełni dopasować do określonej osoby. Wszystkie kartki zbierzemy i przekażemy do DPSu i z pewnością sprawią pensjonariuszom wiele radości 🙂

START AKCJI KARTKOWEJ OGŁOSIMY W OSOBNYM POŚCIE PO OTRZYMANIU IMION PENSJONARIUSZY 🙂

Część druga to kupno nowych, niedrogich telewizorów, które w tej chwili są dla pensjonariuszy bardzo ważnym narzędziem do kontaktu ze światem zewnętrznym. Koszt małego, 32-calowego telewizora wynosi ok. 600 zł. Sprzęt, z którego obecnie korzystają podopieczni DPSu jest już stary i często ulega awariom. Obecnie zapotrzebowanie wynosi 70 odbiorników.

Jak można pomóc? Można dokonać samodzielnego zakupu telewizora i przekazać go organizatorom akcji lub wpłacić datek na konto oporowskiego stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Oporowa.

Numer konta: 45 1020 5242 0000 2502 0450 0112 (bank PKO)
Tytuł przelewu: Na cele statuowe – pomoc dla DPS

ZBIÓRKĘ ROZPOCZYNAMY JUŻ TERAZ!

Rada Osiedla Klecina będzie prowadzić zbiórki kartek oraz telewizorów 1, 8 oraz 11 grudnia w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Czekoladowej 53. Kartki będzie można wrzucać również w innym dogodnym dla Państwa terminie do skrzynki pocztowej przy siedzibie Rady Osiedla Klecina.
Rada Osiedla Oporów terminy zbiórek poda już wkrótce. Świąteczne kartki będzie można w każdej chwili zostawiać w siedzibie Rady Osiedla Oporów przez otwór na korespondencję na drzwiach siedziby Rady Osiedla Oporów przy ul. Wiejskiej 2.

Chcesz przekazać telewizor, ale powyższe daty Ci nie odpowiadają? A może Twoja firma chce zostać partnerem akcji? Napisz do nas wiadomość!

Pomagajmy – to jest dobro, które wraca.

Pozdrawiamy serdecznie i świątecznie 🙂

Rada Osiedla Klecina
Rada Osiedla Oporów
Towarzystwo Przyjaciół Oporowa