Festyn Parafialny na Nowym Dworze

Czuwaj!

04.06.2017 r. drużyna 347 WDHiHL „Ignis” wzięła udział w organizacji festynu parafialnego na Nowym Dworze na terenie kościoła p.w. Opatrzności  Bożej. Datki zostaną przeznaczone na wyjazd młodzieży w celu uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży 2018 w Panamie. Harcerze zorganizowali podczas festynu grę z 3 punktami:

1. Węzły- dh Julia W, dh Gabriela                                                                                                                                                                               2. Szyfry- dh Norbert , dh Radosław                                                                                                                                                                         3. I pomoc- dh Julia S, dh Weronika S

Gdy się zdobyło pieczątki za każdy punkt, dostawało się coś słodkiego… Drużyna miała swoją kwaterę główną, w której były schowane wszystkie rzeczy harcerzy i drużyny, przed namiotem stał kociołek z ogniskiem, a , po lewej stojak z proporcami zastępów i sztandarem drużyny.
       

Obok namiotu był „punkt informacyjny”, który obsługiwała dh Weronika Misiak z dh Kasią z gromady zuchowej. Były też miejsca z:

balonami- dh Przemysław, dh Patrycja                                                                                                                                               malowaniem twarzy- dh Ola, dh Patrycja, dh Mateusz
   
Porozstawiane zostały także banery z nadrukiem harcerzy by można było się wcielić w takiego… umundurowanego harcerza. Nasza drużynowa wszystkiego pilnowała, wyjaśniała, pomagała by wszystko było dopięte na ostatni guzik i nie żartuje, wszystkie mundury był zapięte na ostatni guzik 🙂

Podziękowania kierujemy do:                                                                                                                                                                                wszystkim harcerzy za zaangażowanie w festynie,                                                                                                                                       Kadrze drużyny za podjecie się takiego działania,                                                                                                                                     Księdzu Proboszczowi za możliwość wzięcia udziału w festynie,
Księdzu, który wszystko zorganizował i zapewnił nam ciepły posiłek,
oraz wszystkim, którzy wsparli naszą drużynę w przygotowaniach.

Zdjęcia na naszym FanPage: 347 WDHiHL „Ignis”.